Category: 
Sort by: 

Piazza, Philip Principal
Dolan, Marjorie Assistant Principal
Castiglione, Paul Assistant Principal

Alessi, Amy Career Education - Business
Alghadyan, Nadia ELL Teacher
Anaclerio, Elizabeth 7th Grade Red Team Language Arts
Annino, Michael 6th Grade Maroon Team Science
Baron, Kristen 8th Grade Sage Team Math
Barry, Chris Physical Education
Benvenuto, Anthony 8th Grade Yellow Team Math
Bevins, Stephen 6th Grade Maroon Team Math
Blacker, Christina 6th Grade Maroon Team Math
Bobbie, Shawna Intervention Specialist
Breton, Alena Intern
Bryden, Jill 6th Grade Silver Team Science
Bunton, Bill 7th Grade Red Team Social Studies
Callahan, Liam Intervention Specialist
Carter, Tracey Special Education
Chromiak, Christine 7th Grade Violet Team Language Arts
Conte, Angela Intervention Specialist
Crismale, Alicia 8th Grade Yellow Team Language Arts
Dagliere, David 7th Grade Red Team Science
DiPalma, Richard World Language
Dix, Benjamin Coordinator of Special Education Services Grades 6-Age 21
Drechsler, Kathleen 8th Grade Navy Team Social Studies
Fazzuoli, Leslie Special Education - ILC
Fogarty, Michelle Art
Frechette, Jennifer 6th Grade Silver Team Social Studies
Frederick, Jennifer 8th Grade Navy Team Language Arts
Fuggi, Kevin Middle School Technology Teacher
Giamattei, Anthony Guidance
Giordano, Jacqlyn 7th Grade Green Team Language Arts
Gott, Christian 6th Grade Silver Team Language Arts
Grove, Wendy Health and Physical Education
Hanes, Lindsey Intern
Heidenis, Brent Physical Education
Hobson, Katie 6th grade Silver Team Math
Hudson, Melissa Instrumental Music
Hutton, Nancy Music
Ierardi, Mary World Language
Jacob, Hannah 8th Grade Sage Team Science
Jasinski, Susan 7th Grade Green Team Science
Johnson, Don 6th Grade Maroon Team Social Studies
Kaplan, Krista 8th Grade Sage Team Social Studies
Kehoe, Christie 6th Grade Maroon Team Language Arts
Kendrick, Pamela 8th Grade Sage Team Language Arts
Kirdzik, Bryan Consumer Science
Kleckner, Brianna Guidance
Krischtschun, Maisie Special Education
Laster, Clara 8th Grade Yellow Team Science
Laydon, Sean 6th Grade Blue Team Science
Lion, Christine 8th Grade Navy Team Math
Lussier, Michael 7th Grade Green Team Math
Malafronte, Mara World Language
Mangini, Kimberly Reading
Marr, John 7th Grade Green Team Social Studies
McElrath, Marilyn 8th Grade Navy Team Science
McHugh, Nancy Special Education
Merck, Jennifer 7th Grade Violet Team Math
Miller, Christine Art
Montagna, Bernice 6th Grade Blue Team Social Studies
Moreira, Allison Guidance
Mulligan, Ellie Special Education
Munk, Jacqueline World Language and ELL Teacher
Petronio, Todd 7th Grade Violet Team Science
Porto, Valorie Music
Proto, Linda 7th Grade Red Team Math
Rosabianca, Laurie Reading
Russo, Marc 6th Grade Blue Team Math
Sansolo, Ethan School Social Worker
Sauerbrunn, Annette School Nurse/District Charge Nurse
Schwartz, Christine Library/Media
Swartz, Stacy School Psychologist
Titus, Elizabeth Art
Torres, Margherita World Language
Tortora, Christina 6th Grade Blue Team Language Arts
West, Victoria Speech - Language Pathologist
Wilson, Susan 8th Grade Yellow Team Soc Studies
Zambrello, Mary 7th Grade Violet Team Social Studies
Ziegler, Eileen Special Education

Linsky, Karen Administrative Secretary
Peckham, Karen Assistant to the Principal
Rousseau, Bohdana Guidance Secretary